Diskusní téma: Axl's interviews in South America, 2001

Re: ...

Díky moc za komentář a pochvalu! Určitě v tom budu pokračovat!
O vydání ChinDem v létě 2001 se hodně spekulovalo. Vždyť Axl na konci RIR 2001 fanouškům tvrdil, "že budou v létě zpátky s hromadou nových songů". I v rozhovoru s Betou se dočteš, že to v létě toho roku mělo vyjít. Tomu nasvědčovalo i plánovaný evropský turné, který se naneštěstí kvůli Bucketově nemoci (což způsobilo další odklad desky) přesunulo na prosinec 2001 (i když to bylo nakonec kompletně zrušený). Nevím, co je na tom pravdy, ale kdysi jsem četl, že nahrávací společnost tenkrát údajně Axlovi desku vrátila (to se mi moc nezdá, jednak co má co label zasahovat do tvorby takový kapely jako Guns a pak pochybuju, že by si to Axl nechal líbit).
Nicméně za celou tu dobu nahrávání bylo pouze jedno oficiální datum vydání desky – a to 23. listopad 2008. Podle mě to v letech 2002 – 2005 nemělo ani blízko k vydání. Až v roce 2006, ale to zase (z nějakých důvodů) nevyšlo. Proč to trvalo tak dlouho, to je otázka do diskuze. Axl musel dát dohromady novou sestavu, navíc ta se neustále měnila, byly tam soudy, nahrávací společnost nepomohla, projevil se Axlův perfekcionismus.
Přesto přese všechno je třeba si uvědomit, že to nahrávání opravdu netrvalo 15 let, jak se ve všech médií píše, nýbrž přibližně od roku 1998 – 2007, s tím, že neprobíhalo v kuse a kapela samozřejmě vytvořila další desítky skladeb (v rozhovoru s Loderem Axl prozradil, že pracovali až na 70 zbrusu nových písních). A to nepíšu proto, abych ospravedlnil Axla (upřímně pořád to nejvíc padá na jeho hlavu, i když dneska už je to jedno), nýbrž proto, že uvádím věci na pravou míru. Ne jako média, která zaujímají jednostrannou verzi a tu šíří jako smrtící vir po celém světě.
Je jistý, že Axl má v šuplíku celou řadu skvělých pecek. Jen si musíme počkat, až je uslyšíme. Nezbývá nám nic jiného, než se nechat překvapit, co přinese budoucnost. Ale nebál bych se, vidím ji pozitivně!

Přidat nový příspěvek